Panou fotovoltaic 615W Canadian Solar CS6.2-66TB-615W,Bifacial, N-type TOPCon
Panou fotovoltaic 615W Canadian Solar CS6.2-66TB-615W,Bifacial, N-type TOPCon
Nou Cerere mare
Panou fotovoltaic 615W Canadian Solar CS6.2-66TB-615W,Bifacial, N-type TOPCon
Panou fotovoltaic 615W Canadian Solar CS6.2-66TB-615W,Bifacial, N-type TOPCon
Panou fotovoltaic 615W Canadian Solar CS6.2-66TB-615W,Bifacial, N-type TOPCon
Discount 1% la ridicarea din rețeaua de 10 depozite SolarOne.
Ridică produsele comandate dintr-un depozit deschis și beneficiezi de un discount de 1%. Rețeaua SolarOne include 10 depozite: Piatra Neamț, București (Afumați), Timișoara, Cluj, Constanța, Focșani, Craiova, Brașov, Iași și Sibiu.
Transport gratuit
Transport gratuit la achiziționarea de minim 10 panouri fotovoltaice.
Comanda minim 5 panouri fotovoltaice
Pentru comenzi cu mai puțin de 5 panouri fotovoltaice este disponibilă doar ridicarea din depozitele deschise. Rețeaua SolarOne include 10 depozite: Piatra Neamț, București (Afumați), Timișoara, Cluj, Constanța, Focșani, Craiova, Brașov, Iași și Sibiu.
  • Model: CS6.2-66TB-615W
  • Greutate: 33.60kg
  • Dimensiuni: 238.20cm x 113.40cm x 3.00cm
592,00RON
Fără TVA: 489,26RON
36 sau mai multe 582,00RON

Dobândă și rate TBI

SolarOne / Canadian Solar

Canadian Solar CS6.2-66TB-615W (615W) – panou bifacial N-type TOPCon

CS6.2-66TB-615W

615 WPutere nominală

Panoul fotovoltaic Canadian Solar CS6.2-66TB-615W face parte din seria TOPBiHiKu6 și utilizează tehnologie N-type bifacial TOPCon. Este proiectat pentru producție ridicată, eficiență bună și stabilitate în exploatare, fiind potrivit pentru sisteme fotovoltaice comerciale, industriale și proiecte montate la sol.

615 WPutere nominală
22.8%Eficiență modul
33.6 kgGreutate

Canadian Solar • Panou fotovoltaic

  • Putere maximă: 615W
  • Eficiență modul: 22.8%
  • Tehnologie: N-type bifacial TOPCon
  • Coeficient termic Pmax: -0.29%/°C
  • Bifacialitate: până la 80%
  • Sarcină zăpadă: până la 5400 Pa
  • Sarcină vânt: până la 2400 Pa
  • Garanții: 12 ani garanție produs + 30 ani garanție liniară de performanță

Puncte cheie

  • 615W putere nominală pentru producție ridicată per modul.
  • 22.8% eficiență modul, potrivită pentru proiecte cu cerințe mari de randament.
  • Tehnologie bifacială TOPCon, cu posibilitatea de producție suplimentară din partea din spate.
  • Până la 80% bifacialitate, în funcție de structură, înălțime, unghi de montaj și albedo.
  • Coeficient termic scăzut: -0.29%/°C pentru Pmax.
  • Rezistență la LeTID și PID pentru degradare redusă și randament stabil.
  • Rezistență mecanică ridicată: până la 5400 Pa zăpadă și 2400 Pa vânt.
  • Degradare redusă: maxim 1% în primul an și maxim 0.4% anual ulterior.

Utilizare / Compatibilitate

Recomandat pentru sisteme fotovoltaice comerciale, industriale și proiecte montate la sol, unde se urmărește o producție mare de energie și un cost optimizat pe termen lung.

  • Compatibil cu sisteme de până la 1500V DC.
  • Conectori disponibili: T6 / MC4-EVO2 / MC4-EVO2A.
  • Cablu: 4.0 mm² IEC / 12 AWG UL.

Siguranță / Protecții

  • Junction box IP68, cu 3 diode bypass.
  • Sticlă frontală: 2.0 mm heat strengthened glass cu strat anti-reflexie.
  • Sticlă spate: 2.0 mm heat strengthened glass.
  • Cadru: aliaj de aluminiu anodizat.
  • Protecție Class II.
  • Fire performance: TYPE 29 (UL 61730) sau CLASS C (IEC 61730).
  • Rezistență mecanică: 5400 Pa zăpadă / 2400 Pa vânt.

Concluzie rapidă: Canadian Solar CS6.2-66TB-615W este un panou bifacial N-type TOPCon de 615W, cu eficiență de 22.8%, tensiune maximă de sistem 1500V și construcție sticlă-sticlă, recomandat pentru proiecte fotovoltaice unde contează producția ridicată și stabilitatea pe termen lung.

Documentație și tabele

ModelCanadian Solar CS6.2-66TB-615
Tip panou solarN-type bifacial TOPCon
Putere maximă (Pmax)615 W
Eficiență modul22.8%
Tensiune maximă (Vmp)41.0 V
Curent maxim (Imp)15.01 A
Tensiune circuit deschis (Voc)48.2 V
Curent de scurtcircuit (Isc)16.02 A
Putere la NMOT465 W
Vmp la NMOT38.8 V
Imp la NMOT12.00 A
Voc la NMOT45.6 V
Isc la NMOT12.92 A
Tensiune maximă sistem1500 V (IEC/UL)
Curent maxim siguranță serie35 A
Toleranță putere0 ~ +10 W
Bifacialitate putere80%
Dimensiuni2382 × 1134 × 30 mm
Greutate33.6 kg
MaterialSticlă / aluminiu
Sticlă frontală2.0 mm heat strengthened glass cu strat anti-reflexie
Sticlă spate2.0 mm heat strengthened glass
Număr celule132 [2 × (11 × 6)]
Grad de protecțieIP68 – 3 diode bypass
Temperaturi de lucru-40°C până la +85°C
Coeficient temperatură Pmax-0.29%/°C
Coeficient temperatură Voc-0.25%/°C
Coeficient temperatură Isc+0.05%/°C
NMOT41 ± 3°C
ConectoriT6 / MC4-EVO2 / MC4-EVO2A
Ambalare36 buc/palet, 720 buc/container 40’HQ

ModelCondițiiPmax [W]Vmp [V]Imp [A]Voc [V]Isc [A]Eficiență
CS6.2-66TB-615STC61541.015.0148.216.0222.8%
CS6.2-66TB-615NMOT46538.812.0045.612.92-

ModelGain bifacialPmax [W]Vmp [V]Imp [A]Voc [V]Isc [A]
CS6.2-66TB-6155%64641.015.7648.216.82
CS6.2-66TB-61510%67741.016.5148.217.62
CS6.2-66TB-61520%73841.018.0148.219.22

FișierLink
Fișa tehnică Canadian Solar CS6.2-66TB-615W (EN)Descarcă fișa tehnică Canadian Solar CS6.2-66TB-615W (PDF, EN)
Certificat / raport de testare Canadian Solar CS6.2-66TB-615W — CoFC 80305608-UL-61730-DG (EN)Descarcă certificatul / raportul de testare Canadian Solar CS6.2-66TB-615W — UL-61730 (PDF, EN)
Declarație de conformitate Canadian Solar CS6.2-66TB-615W — CE (EN)Descarcă declarația de conformitate Canadian Solar CS6.2-66TB-615W (PDF, EN)
Configurator Solar One OFICIAL
Pachete compatibile: invertor + baterie + panouri
SolarOne · Livrare & ridicare

Livrare pentru proiectul tău

Costuri clare, termene estimate și ridicare din depozit.

10depozite naționale10 depozite deschise

Costuri de transport

În funcție de produsele și cantitatea comandată.

1–4 panouri fotovoltaice

Ridicare
din depozit

Disponibile exclusiv cu ridicare din depozitele SolarOne deschise.

5–9 panouri fotovoltaice

242 RON

Cost de transport pentru această cantitate de panouri.

Alte produse

80 RON

Cost standard de transport pentru celelalte produse.

−1%
Un avantaj în plus la ridicarea din depozit

Pentru orice comandă ridicată direct dintr-un depozit SolarOne deschis, primești automat un discount de 1%.

Când ajunge comanda?

Termene estimate, în funcție de metoda de livrare.

Livrare prin curier

2–3 zile lucrătoare

Termen estimat pentru produsele expediate prin curier.

Flota proprie SolarOne

3–14 zile lucrătoare

Pentru panouri fotovoltaice și produse voluminoase. Termenul depinde de distanța față de depozit și de comenzile existente în zona de livrare.

Produse comandate direct de la furnizor sau producător: termenul estimat poate varia între 15 și 90 de zile, în funcție de disponibilitatea externă și termenii logistici ai producătorului.

Ridicare din rețeaua SolarOne

Livrările și ridicările se realizează din depozitele deschise.

Toate informațiile de livrare

Spune-ţi opinia

Notă: Codul HTML este citit ca şi text!
Rău Bun